AGNIESZKA GROCHOWSKA W FILMIE KRZYSZTOFA ZANUSSIEGO! – PIERWSZE ZDJĘCIA Z PLANU

Jedną z głównych ról w najnowszym filmie Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało“ gra Agnieszka Grochowska. Prezentujemy pierwsze zdjęcia aktorki z planu filmowego.

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja. Swoim nowym filmem twórca „Barw ochronnych” znowu prowokuje do dyskusji. Tym razem Zanussi porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Oczami swojego włoskiego bohatera patrzy na współczesną, podzieloną Polskę, w której ścierają się sprzeczne idee i wartości. Agnieszka Grochowska wciela się w rolę Kris – szefowej międzynarodowej firmy, do której trafia główny bohater – Angelo. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

Zdjęcia do filmu są realizowane w Polsce, Włoszech i Rosji i potrwają do końca maja. Ich autorem jest Piotr Niemyjski („Lęk wysokości”; „Baczyński”). „Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR. Projekt powstaje w koprodukcji z Włochami i Rosją oraz WFDiF (Polska) przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury. 

więcej...

BIP