AGATA BUZEK NA PLANIE NOWEGO FILMU KRZYSZTOFA ZANUSSIEGO

W sobotę 13 kwietnia zakończyła się we Włoszech pierwsza część zdjęć do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego pt. „Obce ciało”. Na planie w Ankonie spotkali się Agata Buzek oraz włoski aktor Riccardo Leonelli.

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja. Swoim nowym filmem twórca „Barw ochronnych” znowu prowokuje do dyskusji. Tym razem Zanussi porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Oczami swojego włoskiego bohatera patrzy na współczesną, podzieloną Polskę, w której ścierają się sprzeczne idee i wartości.

Angelo (Riccardo Leonelli) przyjeżdża do Warszawy, by odwiedzić dziewczynę (Agata Buzek), którą poznał we włoskiej grupie modlitewnej Focolari. Chcąc być blisko niej, na miejscu podejmuje pracę w korporacji, gdzie zderza się z pozbawioną zasad moralnych szefową.

Film Zanussiego wywołał duże zainteresowanie włoskich mediów. W wywiadzie udzielonym dla dziennika "Avvenire" reżyser powiedział: „Dzisiaj wielkie międzynarodowe koncerny pożerają ludzi, jak to czyniły wielkie bestie Babilonu. (…) Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co uważamy za wartość nadrzędną: zysk czy człowieka"

Obecnie w Warszawie trwają próby do polskiej części zdjęć, która rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Na razie twórca nie zdradza szczegółów fabuły. Nie znamy również całej obsady – wiadomo jednak, że w scenariuszu „Obcego ciała” Zanussi stworzył wiele interesujących postaci kobiecych i zaprosił do współpracy młode, uznane aktorki, z którymi do tej pory nie pracował.

Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Niemyjski („Lęk wysokości”; „Baczyński”). „Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR. Projekt powstaje w koprodukcji Revolver Film (Włochy) PROFIT.ART.Ltd (Rosja) oraz WFDiF (Polska) przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury.

Więcej

BIP