STUDIO FILMOWE TOR
Studio filmowe TOR powstało w 1967 roku.
Do chwili obecnej wyprodukowało ponad 100 filmów fabularnych, około 120 godzin seriali telewizyjnych i mini seriali oraz wiele filmów dokumentalnych. Świadczy usługi produkcyjne dla zagranicznych producentów.
Studio Filmowe TOR jest jednym z ważniejszych producentów filmowych w Polsce i koproducentem dla wielu produkcji zagranicznych. Wielu czołowych twórców współpracuje i współpracowało ze Studiem. Wiele z wyprodukowanych filmów otrzymało prestiżowe nagrody na festiwalach w kraju i za granicą.

Wieloletnim kierownikiem artystycznym TORu był Stanisław Różewicz - lata 1967-68 oraz 1972-80.
STUDIO REPREZENTUJĄ:

KRZYSZTOF ZANUSSI
DYREKTOR
REŻYSER I SCENAŻYSTA

JANUSZ WĄCHAŁA
ZASTĘPCA DYREKTORA DS. PRODUKCJI


Od 2005 roku pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Produkcji SF Tor, jest producentem wykonawczym filmów powstających w SF Tor.
Pracę w pionie produkcji zaczynał na początku lat 80tych po ukończeniu studiów na Wydziale Produkcji PWSFTviT w Łodzi. Pierwszym filmem była "Seksmisja" (1983). Był kierownikiem produkcji wielu projektów fabularnych i dokumentalnych,

IRENA STRZAŁKOWSKA
ZASTĘPCA DYREKTORA DS. PROMOCJI I ROZPOWSZECHNIANIA
PRZEDSTAWICIEL POLSKI W EURIMAGES

Od lipca 1990r. jest Zastępcą Dyrektora ds. Promocji i Rozpowszechniania w kraju i za granicą.

Jest przedstawicielem polskiej kinematografii w funduszu Rady Europy EURIMAGES, członkiem ścisłego kierownictwa grupy Promocje + Festiwale, przewodniczącą Grupy Dystrybucyjnej. Ekspert programu EUROMED, EUROPA CINEMA, EAVE oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i
Regionalnych Funduszy Filmowych (Fundusz Mazowiecki oraz Silesia).

W kinematografii od 1972r., najpierw w NZK, potem w Biurze Komitetu Kinematografii jako wicedyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego, odpowiedzialna za promocję filmu polskiego za granicą.

1974 - 1981 - attaché w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UNESCO (Paryż).

1988 – 1990 – International Short Film Conference- Head of Entrance & Producers Sub-Committee.

Od 1999 – członek Polskiej Akademii Filmowej, od 2001 – członek Europejskiej Akademii Filmowej.

BIP