WERONIKA ROSATI NA PLANIE "OBCEGO CIAŁA"

Weronika Rosati wróciła do Polski, by zagrać w najnowszym filmie Krzysztofa Zanussiego. Kilka dni temu aktorka pojawiła się na planie „Obcego ciała”, do którego obecnie w Warszawie trwają zdjęcia.

W filmie Zanussiego Rosati wciela się w postać Miry – asystentki, która walczy z szefową o awans. W roli nieustępliwej dyrektor korporacji zobaczymy Agnieszkę Grochowską.

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja. Swoim nowym filmem twórca „Barw ochronnych” znowu prowokuje do dyskusji. Tym razem Zanussi porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Oczami swojego włoskiego bohatera patrzy na współczesną, podzieloną Polskę, w której ścierają się sprzeczne idee i wartości.

W obsadzie filmu, oprócz Agnieszki Grochowskiej i Weroniki Rosati pojawią się również między innymi włoski aktor Riccardo Leonelli, Agata Buzek, Jacek Poniedziałek, Janusz Chabior i Stanisława Celińska.

Zdjęcia do filmu są realizowane w Polsce, Włoszech i Rosji i potrwają do końca maja. Ich autorem jest Piotr Niemyjski („Lęk wysokości”; „Baczyński”). „Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR w koprodukcji z WFDiF, a takżę Włochami i Rosją, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury.

Więcej...

BIP